Salih Güney Nişanlanıyorİsmi gazetelerin, mecmuaların sayfalarına Don Juan olarak geçen 24 yaşındaki Salih Güney, nihayet yakayı ele verdi, geçen pazartesi gecesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından merhum Suavi Tedü'nün 24 yaşındaki kızı Zeynep Tedü ile nişanlandı.

Salih Güney ile Zeynep Tedü arasındaki aşk serüveninin iki yıllık bir geçmişi vardır, iki sevgili sık sık beraber görülürler, sonra bir de bakarsınız şiddetli bir kıskançlık kavgası yaparlar, ayrılırlardı.

Fakat 1968 onlara uğur getirdi. Yeni yılın ilk kahvaltısını yaparlarken birbirlerine olan aşklarından bahsettiler, bütün bu kavgaların, gürültülerin fazla sevgiden ileri geldiğini söylediler. Zeynep, aşkını açıkça itiraf etti. «Seni çok seviyorum Salih... Hayatımızı birleştirelim, sıcak bir yuva kuralım,» dedi. Salih de artık bu yalnız hayattan sıkıldığını, söyledi. Sonra aralarında uzun süren bir sessizlik oldu ve sabahın ilk ışıklarıyla birlikte nişanlanmaya, arkasından da hemen evlenmeye karar verdiler.

Nişan, Zeynep Tedü'nün Nişantaşı'ndaki evinde yapıldı ve yüzükleri Zeynep Tedü'nün üvey babası Hayim De Taranto taktı. Zeynep'in yüzüğü biraz ufak yaptırılmıştı. Bunun için üvey babası bir hayli ter döktü!.

Nişanda, Dormen Tiyatrosu tam kadro halinde bulunuyordu. Şehir Tiyatrosu'ndan Şevkiye May ile Bilge Zobu gelmişlerdi. Yeşilçam'dan da sadece Ekrem Bora ile Semiramis Pekkan... Sosyete çoğunluktaydı.

Nişan, gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Amerikan viskileri, Rus votkaları, su gibi aktı. Liman Lokantasından getirtilen çerkez tavuğu, döner, karides salatası büyük rağbet gördü. Yenildi, içildi, espriler yapıldı.

Gecenin en ilgi çekici olayı da; kameraman Cengiz Tacer ile Dormen Tiyatrosu'ndan Nurcan Kınal'ın nişanlarını burada ilan etmeleriydi. Böylece, hem davetliler çifte nişan görmüş oluyordu, hem de Cengiz Tacer ve Nurcan Kınal bir nişan masrafından kurtulmuş oluyorlardı.

ALINTI: SES DERGİSİ’NİN 1968 TARİHLİ 3. SAYISIYorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir